SRN Yapı Kütahya Seramik ile Kartal’da Yeni Mağazasını Açtı
Posta Güvercini

24.11.2011
Kütahya Seramik Mimarı
Ceyda Yalçın
Serena & Bordek markasıyla daha önce bordür üreten ve Sancaktepe’de SRN Yapı mağazası olarak faaliyet gösteren Bertan Yılmaz ve Ümit Emre, zamanının geldiğini düşünüp, sektörün büyük üreticilerinden olan Kütahya Seramik’in desteği ile Kartal E5 Yan yolda büyük bir mağaza yapılandırdı. 19 Kasım 2011 tarihinde yapılan açılışına Kütahya Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de katılıp açılışın kurdelesini kestiler. Açılışa Kütahya Seramik, KYK ilgilileri, ürünleri sergilenen üretici firmaların yetkilileri ve Kütahya Seramik yetkili satıcılarının yöneticileri katıldılar.

1400 m2’alanı kaplayan 2 katlı mağazanın bir bölümü yeni konsept mağazacılık gereği Kütahya Porselen ürünlerinin sergilenmesine ayrıldı. Kütahya Seramik’in şık ve modern seramik kaplama malzemeleri, BREZZA markalı cam mozaikleri ve yan kuruluşu Kütahya Yapı Kimyasalları ürünlerinin canlı mekânlar eşliğinde sergilendiği mağaza konumu gereği Anadolu yakasının yeni gelişmekte olan Kartal, Pendik, Sancaktepe bölgelerindeki konut sahiplerine ve konut projeleri geliştiren yapı firmalarına hitap edecek.  Kütahya Seramik’in değişik ebat ve görünümündeki seramik ve porselen seramik serilerinin yanı sıra banyo malzemeleri alanında üretim yapan daha birçok üreticinin (vitrifiyede Ece banyo – ideal Standart, armatür ve batarya grubunda Penta, Akrilik küvet grubunda Sanica, ithal porselen seramik ve cam mozaikte Seramica gibi) ürünleri de mağazada ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Mağazanın üst katında bir bölüm Parke, Duvar kağıdı ürünlerine ayrılırken bir bölümde de Mabu Kitchen markalı mutfaklar sergileniyor. Kütahya Seramik ve Porselenin değişen logosu ve cephe tasarımının da E5 aksında dikkat çekici bir görüntü oluşturduğu SRN Yapı mağazası Kütahya Seramik mimarlarından Ceyda Yalçın’ın estetik tasarımı ve özverili çalışmasıyla oluşturuldu.


Galeri

Bertan YılmazBertan Yılmaz
İç Mekanİç Mekan
İç Mekanİç Mekan
İç Mekanİç Mekan
İç Mekanİç Mekan
Nafi Güral ve Op. Dr. Altınok Öz açılış kurdelesini keserkenNafi Güral ve Op. Dr. Altınok Öz açılış kurdelesini keserken
Nafi GüralNafi Güral
SNR Yapı dış cepheSNR Yapı dış cephe
Üst kata çıkan merdivenlerden girişÜst kata çıkan merdivenlerden giriş

Diğer Yazılar

eA Islak Mekan Sektör Çalışanları Dergisi © 2015